9&10/52 & 4 miesiące !!!"a portrait of my child, once a week, every week in 2015"


I tak minął kolejny nasz wspólny miesiąc. Syn się zmienia, mężnieje, "dorośleje". Oto kilka faktów, refleksji dotyczących naszego Kawalera. Stan na koniec lutego 2015. Skończone 4 miesiące! 1. Ignacy znacznie mniej czasu poświęca na spanie w ciągu dnia. Najdłuższa drzemka ma miejsce rano, potem bywa różnie, przeważnie występuje jedna około 13-14tej a potem 15 - 30 minut, w zależności od nastroju :) 2. Wciąż "na brzuchu" jest najlepszą drzemkową pozycją. 3. Podczas spania odbywają się wędrówki po całym łóżeczku, najlepszym miejscem jest róg ... gdzie tu wygoda? 4. Więcej się śmiejemy i gadamy. 5. Trwa intensywny proces fascynacji rękami i testowanie pięści, czy oby można włożyć je do buzi w całości? 6. Ślinienie występuje w gigantycznych ilościach, gdyż na horyzoncie pojawiły się zęby, wydaje się, że lada moment ujrzymy je na powierzchni :) 7. Wszystko wskazuje również na to, że niedługo potomek zacznie przewracać się z brzuszka na plecy, póki co siłuje się, podnosi pupę i poprzestaje na pozycji a'la pies z głową w dół . 8. Synek jest pogodnym i roześmianym dzieckiem. Coraz większą przyjemność sprawia mu oglądanie świata i innych ludzi.  9. Cieszy mnie, że jest towarzyski. 10. Jest naszym małym podróżnikiem co bardzo nas cieszy. 

Mamy: 6,2 kg i 62 cm :)

... to be continued ... 


Komentarze

 1. Porównuję sobie Twojego Ignasia z moim siostrzeńcem - równo tydzień starszym. I widzę, że rozwijają się podobnie, tylko Antek nie znosi leżeć na brzuchu, mimo, że pięknie się trzyma, ale o spaniu w takiej pozycji nie ma mowy. Też ślini się na potęgę i od niedawno zauważył swoje nogi ;)
  Super masz Synka :) Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Kochana :)
   Bardzo fajnie byłoby mieć obok kogoś kto ma bobasa w podobnym wieku.
   Dzieci moich tutejszych koleżanek są starsze. Ma to też dobre strony, bo służą radą doświadczonych mam, ale fajnie móc widzieć podobieństwa :)

   Ściskam mocno Ciebie i siostrzeńca.

   p.s. Jak Młodzieniec ma na imię?

   Usuń
 2. Cieszę się Waszym szczęściem. Cudownie patrzeć jak Ignacy rośnie, a Wy tak pięknie razem wyglądacie. Prawdziwa, szczęśliwa rodzina. Buziaki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy Kochana i witamy u nas po przerwie :)

   Uściski!!

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty