TAM MIESZKAM! TAM MIESZKAM!! TAM MIESZKAM!!!

Kochani, dzisiaj się chwalę! Otóż 21 września 2016 roku nakładem Wydawnictwa Marginesy ukaże się książka pt. "Tam Mieszkam", w tworzeniu której mieliśmy swój wkład! A mianowicie jeden z rozdziałów stanowić będzie rozmowę z nami. Rozmowę, wywiad, opowieść, nazywać można dowolnie, w każdym razie będziemy tam my, Jasiek i ja, w wersji papierowej lub e-papierowej, bo e-booki również będą dostępne! Będzie to opowieść o życiu za granica. O naszym życiu w Bloemfontein. Dlaczego wyjechaliśmy i dlaczego zostaliśmy? Dlaczego Bloem nazywamy naszym domem i dlaczego tutaj na świat przyszli nasi synowie? Dlaczego na razie nie planujemy wracać do ojczyzny na stale? Co irytuje, co przeszkadza, ale tez za czym tęsknimy i co sprawia trudności w codziennym życiu ... Rozmowa dosyć osobista i dużo bardziej niż blog, rozbudowana. Jeśli chcecie nas poczytać, zapraszam!!!

Przedsprzedaż już ruszyła i książkę można zamawiać (w bardzo dobrej cenie) na empik.com - sprzedaż regularna od 21go! czyli już niedługo!!!

A skąd taki pomysł? Wszystko zaczęło się od niewinnego artykułu, który już dawno temu ukazał się na stronie bankiera a dokładnie w ramach projektu tam mieszkam właśnie! Poznaliśmy wtedy Malwinę Wrotniak-Chałada, z którą znajomość trwa do dzisiaj i zaowocowała książkowym projektem! A mam przeczucie, że na tym projekcie się nie skończy :) To Malwina zebrała w całość piętnaście historii polaków z całego świata i stworzyła z nich ciekawą opowieść - o życiu rodaków poza granicami Polski właśnie!


A oto nota wydawnicza:

Wyspy Owcze, USA, Szwecja, RPA, Niemcy, Kolumbia, Grecja, Wietnam, Katar, Chorwacja, Hongkong, Holandia, Indonezja, Wielka Brytania – los może rzucić w różne miejsce.

Ta książka to piętnaście historii osób, które w różnym czasie i z różnych powodów zdecydowały o przeprowadzce z Polski za granicę. Mieszkają w czternastu krajach na pięciu różnych kontynentach. Nie wszyscy chcą nazywać siebie emigrantami, niektórzy usiłują żyć na dwa domy, jeszcze inni zmieniają swoje zagraniczne miejsca zamieszkania na kolejne. To rozmowy o korzystaniu z ryzykownych zawodowych okazji, porzucaniu przeszłości dla nowej miłości, poświęcaniu własnej kariery w imię planów partnera, realizacji marzeń z dzieciństwa, podróżach, z których się już nie wraca. To kilkanaście różnych gospodarek, społeczeństw, rynków pracy, o wiele więcej stereotypów, obyczajów, porad, ostrzeżeń, blasków i cieni życia w innych krajach.

Nie ma tu polskiej martyrologii ani patriotycznych rozterek, raczej prozaiczne dylematy, jakim stawia się czoło w nowej rzeczywistości: jak się żyje w innych krajach? Za co trzeba tam płacić więcej, a co kosztuje mniej? Jakie są szanse na własne mieszkanie, czy łatwo o pracę i czego nie pisze się w turystycznych przewodnikach?

Wśród rozmówców, m.in. Alina Dragan, Dagmara Domińczyk, Janusz Leon Wiśniewski.

Komentarze

Popularne posty