Kruger National Park - part II

"tydzień z Krugerem"

Pierwszy raz podziwiany z tak bliska, ogromny, niesamowity!Słoń afrykański (Loxodonta africana) jest największym ze współcześnie żyjących gatunków ssaków lądowych.  Masa ciała dorosłego samca może sięgać nawet do 6000 kg. Ogromne uszy (do 1,5 m długości) służą do chłodzenia. Trąba natomiast do oddychania, wąchania, picia i "kąpieli" jak również do zbierania pożywienia i zrywania gałęzi z wyższych partii drzew. Jest zakończona dwoma palczastymi wyrostkami. Słonie piją chętnie i uwielbiają się kąpać. Byliśmy świadkami ich wizyty u wodopoju :) Wiecie, że słonie wypijają dzienne 200 litrów wody???
Słonie są wyłącznie roślinożerne. Pożerają różnego rodzaju trawy, liście, mniejsze gałęzie i konary drzew oraz owoce. Uważane są za zwierzęta obdarzone wysoką inteligencją. Mózg słonia waży ok. 6000 g!

Mama i bejbi :) Uroczy widok, prawda?Komentarze

 1. oooch mama i słoniątko to widok niczym ze stron National Geographic :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowite przezycie prawda? Dla mnie magia! Do dzis chetnie to sobie przypominam. Poprostu priceless!

  OdpowiedzUsuń
 3. Widok słonia na żywo to coś niesamowitego. Ja miałam okazje podziwiać je w Indiach i byłam pod ogromnym wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakie one są kochane.
  Ciekawe zjawisko braku agresji u dużych zwierząt. Wielkie to takie a miłe i spokojne. Tak jak boję się ogólnie krów, koni i innych dużych, tak słoni wogóle:)) Bliższe spotkania póki co tylko w zoo i cyrku, więc tym bardziej zazdroszczę takiej możliwości obcowania w ich naturalnym środowisku:))

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty