18 - 26/52 & 7 - 8 MIESIĘCY !!!"a portrait of my child, once a week, every week in 2015"
Dzisiaj nadrabiamy zaległości z ostatnich tygodni, stąd zdjęć dokumentujących naszego Młodego Człowieka więcej.  Taki właśnie jest nasz Ignacy; przeważnie wesoły, śmiejący się, ale też czasami zamyślony, poważny, zalotny, całuśny albo skupiony, uwielbiam go wtedy obserwować! W ogóle lubię go obserwować :) 

Dzisiaj Ignacy kończy 8 miesięcy!! Aż trudno uwierzyć, że jest z nami już tak długo :) Żartujemy, że po tej stronie brzucha jest już tyle samo miesięcy, ile był w nim! Nasz szkrab cudownie się rozwija, jest pogodnym chłopcem. Tak, coraz bardziej widzę w nim chłopca niż małe baby :) A oto co nowego zaobserwowaliśmy podczas ostatnich tygodni z Ignacym: 1) Przewracanie się z brzucha na plecy to już żaden wyczyn. chwila - moment i pozycja zmieniona! 2) Podobnie rzecz się ma z przemieszczaniem - do tej pory do tyłu, zgrabnie pełzając przemierza metry (łóżka, podłogi itp). 3) od dwóch dni zaczął nasz młodzieniec odkrywać uroki przemieszczania się do przodu!!! Wszystko wskazuje na to, że do porządnego raczkowania została chwila! 4) Siedzimy już fajnie, chociaż czasami się "gibiemy"na boki. 5) Niesamowite, jak wiele zmian obserwujemy z tygodnia na tydzień, jedną z nich jest wydawanie dźwięków coraz głośniejszych, krzyczących wręcz... łączenie sylab i wołanie "tatata", "dadada" i nawet czasem "mamama" :) poważne monologi! 6) Wielką zmianą i przygodą jest rozszerzanie diety, nowe smaki, konsystencje posiłków, ciekawe kolory, zapachy i smaki.. przygoda pasjonująca ... 7) W ostatnią niedzielę maja, podczas pobytu u Babci Marzenki pojawił się pierwszy ząbek a za nim drugi!! Huraaa! Stan na dzisiaj, 2 piękne ząbki, ostree i równiutkie!Są! 8) Ignacy jest bardzo towarzyskim chłopcem, uwielbia towarzystwo, zabawy i chichranie ... niestety czasami odbija się to a nocnym spaniu. Na drzemkach w ciągu dnia zresztą też! 9) Coraz większą frajdę sprawiają książeczki, które to z chęcią syn studiuje. 10) Podobnie sprawy się mają z zabawkami, coraz to nowymi, których po wizycie w Pl, nie brakuje! 11) A, co więcej, ulubiona pozycja do spania to nadal - na brzuchu!

p.s. dzięki ostatniemu skokowi wzrostowem ubrania nosimy na 80 cm i więcej, waga szacowana ... ponad 8 kg! "breast is best"proszę Państwa :)
Komentarze

Popularne posty