Piękny KwaZulu-Natal


Republika Południowej Afryki to kraj różnorodny. Znajdziemy tu półpustynne, stepowe, suche Karoo, góry, oceany z pięknymi plażami jak również piękne, zielone, bogate kwiatowe tereny Natalu. KwaZulu-Natal to jedna z prowincji RPA. Położona na wschodnim krańcu kraju, granicząca z Mozambikiem, Lesotho i Swazilandem. 
 

Tak jak w naszych okolicach, we Free State, mieszkają ludzie Sotho (związane jest to z niedalekim sąsiedztwem  Lesotho) tak Natal zamieszkują Zulusi.  Niesamowite, jak bardzo ludzie z rożnych plemion różnią się pod względem wyglądu i charakteru. Zulusi sa szczuplejsi i bardziej smukli, podczas gdy wśród ludzi Sotho przeważają osoby bardziej krępe. Podczas naszej styczniowej wizyty w tamtych stronach po raz pierwszy miałam okazje spotkać się z ludźmi Zulu. Ciekawe doświadczenie. 

Ale wracając do rejonu KwaZulu-Natal. Tropikalny klimat, bujna roślinność. Bardzo mi się podobały tamte strony, tak różne od suchego Bloem. No i po raz pierwszy w tym kraju znaleźliśmy prawdziwą łąkę i odkryliśmy rosnący na niej czarny bez. W Polsce mamy łąk pod dostatkiem i takie odkrycie może nie zrobić na Was wielkiego wrażenia, ale tutaj to coś na prawdę specjalnego :) Przestrzenie, które uwielbiam!

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty