Grudniowe wyzwanie blogowe - dzień 1 - ulubiona tradycja świąteczna w Twoim domu

Grudniowo, po raz pierwszy jako mama, biorę udział w wyzwaniu blogowym Uli. W tym miesiącu rządzą tematy świąteczne. No to zaczynamy. Dzisiaj dzień pierwszy wyzwania i ulubiona tradycja świąteczna w moim domu. No i przyznaję, że wbrew pozorom temat niełatwy. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia będą już trzecimi, które spędzimy na gorącej, afrykańskiej ziemi. Trudniej mi tutaj poczuć ducha świąt - takiego prawdziwego, jak z dzieciństwa. Brak śniegu za oknem, roznegliżowanie odpowiednie pełni lata i sylwestrowe kąpiele w basenie nie ułatwiają sprawy. W moim domu rodzinnym najbardziej lubiłam ubieranie choinki i potem wieczorne przy niej przesiadywanie, w ciszy, z hipnotyzującymi lampkami, pod kocem ... Obecnie, w moim domu najbardziej lubię ... do głowy przychodzi mi kilka takich małych naszych tradycji, świątecznych, odpowiednich na letnią porę roku :) Ulubioną jest jednak łamanie się opłatkiem na plaży. Nad oceanem. Mieliśmy okazję dwa ostatnie Boże Narodzenia spędzać na wybrzeżu ( za każdym razem w innym miejscu) i we dwoje na plaży, przy szumie fal życzyć sobie tego, co najlepsze ... W tym roku też wybieramy się nad wodę, chociaż tradycja zostanie zmodyfikowana, na potrzeby rodziny w powiększonym składzie :)


Komentarze

 1. Chętnie bym się z Toba zamieniła w tym roku na takie święta nad oceanem:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzenie.. choć pewnie będąc na plaży tęskniłabym za ciepłem domowego ogniska..

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie ulubiona tradycja jest kolacja wigilijna. I nawet tak daleko od domu zawsze robię barszcz i uszka i wraz z rodzina chłopaka i kilkoma bliskimi znajomymi spędzamy wigilie w polskim stylu :) A same święta tez często spędzamy pluskając się w oceanie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm... łamanie się opłatkiem przy szumie fal moze być magiczne... Ale... raz byłam na święta za granicą. niedaleko - w Hiszpanii... I... no dziwnie było. I już...Ela z bloga sonrisaart.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty